Havaalanı İşletme Oyunu

Havaalanı İşletme

Havaalanı işletme oyunu menü sayfasında 1, 2 ve 3 rakamları görünüyor. Bu rakamlar oyunun hem zorluk derecesini belirliyor hemde havalimanında kaç tane pist olduğunu gösteriyor. 

Uçaklar havalimanına gelirken pistin yanında MAVİ renkte inen uçak resmi geliyor. Bu resme tıklayarak uçağın piste inmesine izin veriyorsunuz. Uçaklar piste indikten sonra peronlara gitmeden önce YEŞİL renkte bir kule resmi çıkıyor ve bu resme tıklayarak kuleden izin alıyor. Sonrasında da kulenin yönlendirdiği perona park ediliyorlar. Uçaklar peronlardan ayrılırken üst taraflarında ÇİMEN YEŞİLİ renginde bir resim çıkıyor ve bu resme tıklayarak kulenin yanına gidiyorlar. Kalkış için tekrar kule resmine tıklayıp izin alıyorlar ve piste geliyorlar. Uçaklar pisten ayrılıp kalkış yapmak için SARI renkteki resme tıklamanız gerekiyor.

Uçaklar pistteyken yada peronlara giderken çarpışırlarsa yanıyorsunuz. Havalimanından kalkan her uçak için puan kazanıyorsunuz. Uçakların birbirlerine çarptırmadan hepsini sırayla peronlara yönlendirerek havaalanı işletme oyunu oynamayı tamamlayın.  

Havaalanı İşletme Oyunu Oyna
Yorumlar