Kale Savunma Oyunu

Kale Savunma

Kale savunma oyunu açıldığında karşınıza çıkan pencereden dili seçin. Haritalar üzerinde patika bir yol ve yolun kenarlarında ise çekiç resimleri bulunuyor. Ekranın üst tarafında kalenizin sağlamlık durumunu, kasanızdaki para miktarını ve en sağdaki rakam ise düşman saldırı sayısını gösteriyor. Her bölümde düşman askerleri 5 defa saldırı yapıyor.

Harita üzerindeki çekiç resimlerine tıkladığınızda silah penceresi açılıyor. Buradan kasanızdaki para miktarına göre ok, top, elektrik, düşmanı dondurma kulelerinden birini inşa edebilirsiniz. Düşman askerlerini öldürdükçe para kazanıyorsunuz. Kasanızdaki para birikince boş olan yerlere yeni kuleler inşa edebilirsiniz. Ayrıca inşa ettiğiniz kuleyi beğenmeyip kaldırmak istediğinizde tekrardan kulenin üzerine tıklayın. Açılan pencereden çöp torbasına tıklayarak yaptığınız kuleyi yıkıp para kazanabilirsiniz. Ayrıca aynı pencereden kılıç resminin üzerine tıklayarak kuleyi daha da güçlü hale getirebilirsiniz.

Ekranın sol alt köşesindeki PAUSE butonuna tıklayarak oyunu durdurabilirsiniz. PLAY butonuna tıklayarak ta düşman saldırılarını daha hızlı yaptırıp oyunu hızlandırabilirsiniz. Düşman askerleri kalenin yanına geldiklerinde kaleye saldırıyorlar ve kalenin gücünü sıfırlayarak kaleyi yıkıyorlar. Bunun için yol kenarına güçlü kuleler yerleştirip kuleyi koruyarak kale savunma oyunu oynayın.  

Kale Savunma Oyunu Oyna
Yorumlar