Tren Simülasyonu Oyunu

Tren Simülasyonu

Tren simülasyonu oyunu, fare yada parmağınızla trenlerin ve makasların üzerine tıklanarak oynanıyor. Hareket halindeki trenin üzerine tıkladığınızda duruyor. Duran trenin üzerine tıkladığınızda ise hareket ediyor. Beyaz okla gösterilen makasların üzerine tıkladığınızda raylar makas değiştirerek güzergah değişiyor.

Oyun bölge denilen farklı haritalardan oluşuyor. Ekranın sol tarafındaki WORLD yazısına tıklayarak bölgeleri inceleyebilirsiniz. Her bir bölgeyi açabilmek için yeterli miktarda paranız olması gerekiyor. Sağ taraftaki HQ menüsüne tıklayarak peronlardan istediğiniz treni seçip yolcu taşımacılığına başlayabilirsiniz. Sağ alt köşedeki SETTING butonuna tıklayarak ses açık kapatma, renk ve dil seçimi, masaüstü ve mobil versiyon seçimi gibi ayarları yapabilirsiniz.

Her bölgede farklı aşamalarda yolcu taşımacılığı yapabiliyorsunuz. Soru işareti ile gösterilen butonlara tıklayarak aşamaları açabilirsiniz. Her aşamadaki görevi tamamladığınızda para kazanıyorsunuz. Ekranın sol üst köşesinde kasanızdaki para miktarı görünüyor. Sağ üst köşede ise aşamayı tamamlayabilmeniz için gerekli taşıyacağınız yolcu sayısı ve kalan süre görünüyor. Bu simülasyonu kullanarak gerçek bir makinist gibi kendinizi eğitip istasyonlar arasında yolcu taşıyabilirsiniz.

Parkurda diğer trenler ve normal şehiriçi trafiği bulunuyor. Hemzemin geçitlere yaklaştığınızda kaza yapmamak için aracı durdurarak tren simülasyonu oyunu oynayın.

Tren Simülasyonu Oyunu Oyna
Yorumlar