Çiftlik Oyunu

Çiftlik

Çiftlik oyunu içinde ekim ve hasat yapabileceğiniz toprak bir alan ve buğdaydan mısıra, patatesten çileğe kadar ekebileceğiniz sayısız ekin var. Tavuk, inek ve koyun gibi hayvanlar için çiftlik inşa ederek süt, et ve yumurta elde edebilirsiniz.

Ekim yapmak için toprak alana dokunduktan sonra ekeceğiniz ekini seçin ve ekeceğiniz alana doğru sürükleyin. Hasat yapmak için ekinin olgunlaşmasını bekleyip üzerine tıklayın ve üstte bir orak çıktığını göreceksiniz. Orağı ekinlerin üzerine sürükleyerek hasat yapabilirsiniz. Sol altta bulunan market simgesine tıklayarak tavuk kümesini kurduktan sonra satın aldığınız tavukları kümese doğru sürükleyin. Tavukların üzerine tıklayıp buğdayla besleyebilir ve bir süre bekledikten sonra tavukların üzerinde çıkan yumurtalara tıklayarak toplayabilirsiniz. Süt için bir ahır kurmak ve satın aldığınız inekleri yerleştirmeniz gerek. İneklerinizi mısırla besledikten kısa bir süre sonra çıkan süt simgesine tıklayarak süt elde edebilirsiniz. 

Çiftlik oyunu oynarken market simgesine tıklayarak pastane inşa edip ekmek ve kek gibi şeyler yapabilirsiniz. İlan tahtasına tıklayarak gelen siparişleri görebilirsiniz. Çiftliğinizde siparişlerde istenenleri elde ettikten sonra 'Delivery' butonuna basarak müşterilerinize siparişlerini kamyonetle gönderebilirsiniz. Siperişten dönen kamyonete tıklayarak para ve seviye atlamanıza yardım eden xp kazanabilirsiniz. Para, elmas ve seviye barı üst kısımda yer alıyor.

Çiftlik Oyunu Oyna
Yorumlar